Jak se zařídit, aby řezané květiny dlouho vydržely

Základem toho, aby Vám řezané květiny vydržely, co nejdéle je klíčový výběr dodavatele Vašich květin. Čas, který zabere logistika a následný prodej až ke koncovému zákazníkovi ovlivňuje zásadní měrou i trvanlivost květiny u koncového spotřebitele.

Tak, aby jste si zajistili, co nejčerstvější květiny, je vhodné je objednávat 1 den před tím, než jsou květiny expedovány ze skladu. Například tedy pokud květiny objednáváte na středu, není vhodné je objednat již v sobotu. V takovém případě by jste tak objednali květiny, které by na expedici k Vám čekali například 3 dny, čím by jste mohli zkrátit výdrž květin u Vašeho zákazníka. Přeci jen je nutné si uvědomit, že květiny jsou živý materiál, který podléhá zkáze.

Každý druh květin vydrží jinak dlouho, proto u kytic, které jsou vázány z několika druhů je nutné počítat s tím, že část květin z pugetu může odkvétat rychleji.

Základní faktory výdrže květin:

  • Kvalita květin - květiny se prodávají v několika jakostech a u 2.jakosti nelze čekat tak dlouhou výdrž.
  • Doba od seříznutí květiny pěstitelem - rychlost expedice až k zákazníkovi je klíčová.
  • Péče o květiny - nutné je očištění květiny a pravidelné seřezávání stonků.
  • Teplota - chladnější prostředí je vhodnější, nevhodné jsou zejména změny teplot.
  • Světlo - pokud květiny necháte na přímém slunci, vydrží pak méně.
  • Druh květiny - některé druhy vydrží několikrát déle.

 

Pokud květiny nakoupíte v našem e-shopu můžeme zaručit, že květiny, které dostanete budou opravdu čerstvé, což můžeme zaručit díky tomu, že nakupujeme květiny od pěstitelů každý den a k Vám se květiny v ideálním případě dostanou již 48 hodin po uříznutí pěstitelem.

 

 

 


Stále ještě nejste naším zákazníkem?